مفاخر و مشاهیر بروجرددکتر محمدرضا زرین دست«دانشمند نخبه جهانی»

دکتر محمدرضا زرین دست«دانشمند نخبه جهانی»

16 آقای دکتر" محمدرضا زرین‌دست" در سال 1316 در شهرستان بروجرد متولد شد. ایشان تحصیلات ابتدایی را در دبستان اعتضاد شهر بروجرد آغاز و تحصیلات متوسطه را در دبیرستان پهلوی سابق شهر بروجرد به اتمام رساند. وی در ادامه تحصیلات مقطع عالی خود را در سال 1337 در رشته داروسازی دانشکدة داروسازی دانشگاه تهران آغاز کرد و در سال 1342 فارغ‌التحصیل شد . وی دوره‌های تکمیلی را در دانشکدة لندن دانشگاه انگلستان (کشور انگلستان) گذراند.

ایشان در حال حاضر به عنوان عضو هیأت علمی و استاد تخصصی گروه فارماکولوژی در دانشکده پزشکی دانشگاه تهران مشغول به کار می‌باشند .

    آقای دکتر" محمدرضا زرین‌دست"  علاوه بر عضویت در فرهنگستان علوم پزشکی کشور، مسئولیت های دیگری از جمله معاون پژوهشی مرکز ملی اعتیاد ایران، عضویت در انجمن فیزیولو‍ژی و فارماکولوژی ایران، مسئولیت دوره PH.D موسسه مطالعات علوم شناختی، عضویت در شورای پژوهشی موسسه علوم شناختی و عضویت در شورای پژوهشی مرکز فیزیک نظری را نیز برعهده دارد.

  از افتخارات دکتر" زرین‌دست" می توان به   : محقق نمونه از طرف وزارت بهداشت (1379) . مدیر گروه فارماکولوژی از تاریخ 14/4/61 به مدت دو سال اشاره کرد

وی محقق  و استاد دانشکده پزشکی دانشگاه علوم پزشکی تهران و استاد گروه فارماکولوژی است و  جزء پنج نفر اول نخبه رشته پزشکی جهان می باشد -  در آخرین آمار ارایه شده از سوی Thomson Reuters ISI در سال 2009 میلادی با رتبه جهانی 1684موفق به کسب رتبه بین المللی در بین یک درصد دانشمندان برتر جهان شد.

دکتر" محمدرضا زرین‌دست"  همچنین منتخب جایزه پیشکسوتان در دهمین جشنواره ابن سینا، برگزیده هفتمین مراسم نکوداشت استادان پیشکسوت در دانشگاه علوم پزشکی تهران، حائز رتبه اول پژوهشی در پنجمین جشنواره ابن سینا و حائز رتبه اول علوم پایه در جشنواره رازی شد و سپس به عنوان پزشک نمونه از طرف سازمان نظام پزشکی معرفی گردید. ایشان یکی از افتخارات شهرستان بروجرد و کشور ایران اسلامی می باشند .